Yeşil Nişanlik Modelleri

Yeşil nişanlık modelleri daha çok yeşil rengini seven açık tenli gelin adaylarının nisan merasiminde tercih ettikleri nişanlık modelidir. Evlenecek hanımefendi yeşil renkli abiye elbiseyi giymeyi tercih ediyorsa yeşil rengine karşı bir alakası olduğu  kesindir. Yeşil nişanlıklar, kabarık yeşil nişanlık elbise, yeşil prenses nişanlık, sade yeşil nişanlık gibi altbaşlıklarda ele alabiliriz.

Neden yeşil rengi ?

Yeşil, hiç şüphesiz tabiata hâkim olan renktir. İnsana huzur verir ve rahatlatır. İç açıcı ve güven veren bir renktir. Aynı zamanda umudu, yeniliği, gençleşmeyi ve yeniden canlanmayı çağrıştırır. Paylaşım, cömertlik ve uyumun rengi olarak da bilinir.

Yeşil rengi seven insanlar genellikle üretken, çevresiyle uyumlu, içten ve doğayı seven insanlardır. Aynı zamanda hareketlerinde dengeli ve düzenlidirler.

Yeşil renk, üretkenliği arttıran etkisiyle özellikle mutfak başta olmak üzere çalışanlardan üretkenlik beklenen ortamlarda kullanılabilir. Yeşil rengin bir diğer özelliği de insani rahatlatması ve insana huzur vermesidir. Bu özelliğinden dolayı hastanelerde de hastaları rahatlatmak için kullanılması faydalı olur. Bina ya da diğer kapalı mekanların girişinde yeşil renk kullanılması girilen ortama güven duymaya ve rahatlamaya yardımcıdır.

Yeşil renk gözleri dinlendirir. Verem ve kalp hastalıklarına karşı faydalıdır. Mide rahatsızlıklarına karşı direnci arttırır. Zehirli maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Sinirleri destekler. Hücrelerin yenilenmesini ve onarılmasını sağlar.

Olumsuz etkileri olarak, aşırı rahatlama sonucu umursamazlık, yorgunluk hissi ve tembelliğe, ayrıca kıskançlığa neden olabilmesi sayılabilir. Çalışmaya yatkın olmayan, yani tembel, kişilerde tembelliği daha da arttırabileceği için bu kişilerin çalışma ortamlarında yeşil rengin hakimiyetinden kaçınmak faydalı olacaktır.

Kabarık Yeşil Nişanlık Modelleri

Yeşil nişanlık modellerinin kabarık olanına verilen addir. Kabarık nişanlık abiye tercih etmek isteyen bayanlar , favori renkleri yeşil ise bu modelden yana tercih de bulunabilirler.

Prenses Nişanlık Modeli Yeşil

Yeşil nişanlık elbise modellerinin prensen model olanına verilen isimdir. Prenses nişanlık abiye tercih etmek isteyen bayanlar,eğer yeşil en sevdiği renkler arasında ise bu model nişanlıktan yana tercih yapabilirler.

Yorum yap, indirim kuponu KAZAN !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nişanlık modelleri ya da nişanlık elbise modelleri deyin, adı ne olursa olsun düğün hazırlığı içindeki hanım efendi nişan gecesi şık görünmek isteyecektir çünkü bu düğünden sonra gelen en özel anlardan biridir onun için. Nişanlık modelleri sitemizde hem tesettürlü hanımlar için tesettür nişanlık modelleri hem de diğer hanımefendiler için açık nişanlık modellerini bulabilirsiniz. Her iki tercih için de kabarık, sade, prenses pembe, mavi, yeşil, fuşya, mor straplez gibi nişanlık modelleri özel kategorize ettik. Mutlu nişanlıklar :)