Yeni Beyaz Nişanlık Modelleri 2019

Beyaz nişanlık modelleri daha çok beyaz rengini seven açık tenli gelin adaylarının nisan merasiminde tercih ettikleri nişanlık modelidir. Evlenecek hanımefendi beyaz renkli abiye elbiseyi giymeyi tercih ediyorsa beyaz rengine karşı bir alakası olduğu  kesindir. Beyaz nişanlıklar, kabarık beyaz nişanlık elbise, beyaz prenses nişanlık, sade beyaz nişanlık gibi altbaşlıklarda ele alabiliriz.

Nişanlik Neden beyaz rengi ?

Bütün renkleri içerisinde barındıran beyaz renk, saflığın ve temizliğin simgesidir. Soğuk kanlılığı, asaleti, masumiyeti, istikrarı ve devamlılığı temsil eder. Huzur ve güven verir. Düşünce gücünü arttırır. Aynı zamanda insana hüzün veren, dertlerini ve sıkıntılarını hatırlatan bir yanı da vardır. Belki de bu yüzden, Çinliler beyazın matem rengi olduğuna inanırlar.

Beyaz renkle boyanan mekanlar daha geniş ve ferah olarak algılanır. Bu etkisinden dolayı, özellikle banyo, mutfak gibi dar mekanlar ile misafir odaları için uygun bir tercih olabilir. Bütün renklerle uyum sağlayan, tamamlayıcı ve dengeleyici bir renk olarak diğer mekanlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Işığı yansıtan beyaz renk, az ışık alan mekanlar için de uygundur.

Temizliği ve sağlığı çağrıştırdığı için, beyaz renk hastaneler ve ilaç firmaları tarafından çok sık kullanılır. Neredeyse bütün ilaç kutuları beyaz renktedir.

Beyaz renk giyenler daha istikrarlı, güvenilir ve temiz olarak algılanırlar. Ayrıca, insanı daha genç gösterir.

Beyaz rengi seven insanlar genellikle, temizliği, aydınlığı ve düşünmeyi seven, hayal dünyası geniş, soğuk kanlı ve uzlaşmacı kişilerdir.

Beyaz renk insan sağlığı üzerinde de etkilidir. Bu nedenle, akciğer ve bağırsak hastalıkları ile şeker hastalığının tedavisinde beyaz renkten faydalanılabilir.

Kabarık Beyaz Nişanlık Modelleri

Beyaz nişanlık modellerinin kabarık olanına verilen addir. Kabarık nişanlık abiye tercih etmek isteyen bayanlar , favori renkleri beyaz ise bu modelden yana tercih de bulunabilirler.

Prenses Nişanlık Modeli Beyaz

Beyaz nişanlık elbise modellerinin prensen model olanına verilen isimdir. Prenses nişanlık abiye tercih etmek isteyen bayanlar,eğer beyaz en sevdiği renkler arasında ise bu model nişanlıktan yana tercih yapabilirler.

Yorum yap, indirim kuponu KAZAN !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nişanlık modelleri ya da nişanlık elbise modelleri deyin, adı ne olursa olsun düğün hazırlığı içindeki hanım efendi nişan gecesi şık görünmek isteyecektir çünkü bu düğünden sonra gelen en özel anlardan biridir onun için. Nişanlık modelleri sitemizde hem tesettürlü hanımlar için tesettür nişanlık modelleri hem de diğer hanımefendiler için açık nişanlık modellerini bulabilirsiniz. Her iki tercih için de kabarık, sade, prenses pembe, mavi, yeşil, fuşya, mor straplez gibi nişanlık modelleri özel kategorize ettik. Mutlu nişanlıklar :)