Nişan Tepsisi Süsleme

nişan-tepsisi-söz-tepsi-modelleri (23)Nişan gününüz giderek yaklaşıyor ama siz hala nişan tepsinizi hazırlamadınız mı ? O zaman iki seçeneğiniz var ya parayı verip hazır tepsi alacaksınız ya da nişan tepsisi modelleri nasıl hazırlanır öğreneceksiniz 🙂 Yapmanız gereken biraz yaratıcı olmanız (ya da kopya da çekebilirsiniz) ve de susleme icin gereken malzemeleri bir sekilde temin etmeniz. Kollari sivadiysaniz, anlatmaya gecelim 🙂

Nişan tepsisi nasıl hazırlanır?

Nişan tepsisi örneklerini farklı kategorilere ayırabiliriz. Nişan tepsisi için özellikle taşlı ve gümüş tepsileri tercih edebiliriz. Sözden daha önemli olan nişan tepsisinin süslemeli ve ilgi çekici olması önemlidir. Gümüş tepsi bu nedenle çok tercih edilir. Nişan daveti için ahşap tepsiler de tercih edilebilir. Bu tepsiler gümüşçü ve ahşap tepsi satan yerlerden alınabilir. Nişan tepsisini hazırlarken dikkat etmemiz gereken en önemli şey makasımızı unutmamaktır. Yüzüklerimizin konacağı bir platformun tepsi üzerinde olması da önemlidir. Bunun dışında tepsimizi aynı konseptte tasarlamamız ve renk uyumuna dikkat etmemiz gerekir. Malzemelerin hepsi birbiriyle uyum içinde olmalıdır. Eğer şık bir nişan tepsisi tasarlayacaksak taş ve saten detaylar kullanabiliriz. Bu malzemelerin renklerinin ve desenlerinin uyumu çok önemlidir. Nişan tepsisi için makas süsleme son derece önemlidir. Gümüş tepsi kullanacaksak şık detaylarla makası süsleyebiliriz. Bunun için malzemelerimiz ufak gümüş bir makas, süs taşlar ve silikon tabancamızdır. Sıra taşları silikon tabancasıyla makasa yapıştırarak süslemeye başlayalım. Hepsini bir arada değil de taşları parçalar halinde yapıştırmak gerekir. Makasın rahat açılması için makasın vida kısmına gelmeden taşların hepsini yapıştırmak gerekir.

Söz tepsisi için şayet bölüm bölüm düşünürsek bir çok bölüme ayırmalıyız zira çeşitliliği çok yüksek bir bölümdür. Gümüş taşlı incili ve bazen de tıpkı gümüş söz tepsisi gibi ahşap tepsiler olarak kullanılabilir. Ehemmiyetli olan tertip eden merasime uygun ve olabildiğince alaka çekici olmalıdır.

Gümüş nişan tepsisi artık hemen hemen çoğu gümüşçü de ön saflar da yerini almış vaziyete gelmiş ve vitrinler de sergilenerek müşteri çekmek için kullanılır hale gelmiştir. Bu tepsiler armağanlık eşya ve süs eşyası satan mağazalardan tedarik edilebilir. Ayrı olarak günümüz de gelişim de olan internet üzerinden sipariş ile de tedarik edilebilir. Böylelikle bir çok örneğe göz gezdirmiş ve fikir edinmiş olursunuz.

Nişan tepsisi tüm ayrıntıları ile karmaşık bir yapı sergilemelidir zira karmaşık ve dağınık bir görüntü bu güzel törenler de çekilecek olan fotoğraflar da görünsün istemeyiz. Bu uyum tepsinin üzerin de ki platforma yerleştirilecek kurumuş çiçekler yastık vs. ilave edecek olan tüm süslerin renksel ve biçimsel olarak uyumu çok çok ehemmiyetlidir.

Nişan Tepsilerin de çoğunlukla makas kurdele ,yüzük ve makasın yanına inci taşları, saten, kuş, yastık , araba, hane figürleri ilave edir . Bazen ise şık bir kesme bardakta su ilave ettiği de görülür. Ayrı olarak makasın üzerine sim ve ya süslü taşlar ilave ettiği de görülmektedir. Böylelikle senerce saklanacak ve sergilenecek bir hatıra oluşturulur. Günden aya aydan seneye saklanması için ise bunların silikon yardımıyla birbirine bağlandığı da görülmektedir. Kullanılan renkler genellikle metalik gri rengindedir. Ve kombin bu şekilde bitirir.

Tek yorum

Yorum yap, indirim kuponu KAZAN !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nişanlık modelleri ya da nişanlık elbise modelleri deyin, adı ne olursa olsun düğün hazırlığı içindeki hanım efendi nişan gecesi şık görünmek isteyecektir çünkü bu düğünden sonra gelen en özel anlardan biridir onun için. Nişanlık modelleri sitemizde hem tesettürlü hanımlar için tesettür nişanlık modelleri hem de diğer hanımefendiler için açık nişanlık modellerini bulabilirsiniz. Her iki tercih için de kabarık, sade, prenses pembe, mavi, yeşil, fuşya, mor straplez gibi nişanlık modelleri özel kategorize ettik. Mutlu nişanlıklar :)